Yaş Küçültme Yaş Büyütme Dilekçe Örnekleri

Yaş küçültme yaş büyütme işlemleri için bildiğimiz üzere ortada bir mahkeme kararı olması gerekmektedir. Çünkü bazı durumların yaşın küçültülmesi ya da yaşın büyütülmesi ciddi sonuçlar doğurabilecektir. Örneğin; ağır bir suçta yaşın küçültülmesi halinde alınan ceza daha az olabilecektir.  Kaldı  ki; adliyelerde görülen davalarda bu olaylarla sık sık karşılaşılabilmektedir. Konu ile ilgili olarak gerekirse Mahkeme Adli Tıp Kurumu ‘ndan rapor da isteyecektir. Dolayısıyla bu konuda karar verme yetkisi bağımsız Türk Mahkemelerine bırakılmıştır. Söz konusu işlem için dava açılması gerektiği için ister istemez bu konuda dava açabilmek için dilekçeye de ihtiyaç duyulacaktır.

Yine Dilekçe Sepeti olarak sizlere bu yazımızda; en çok karşılaşılan durumlardan birisi olan yaş küçültme yaş büyütme dilekçe örnekleri üzerine paylaşımda bulunmaya çalışacağız. Vermiş olduğumuz dilekçeler üzerinde düzenleme yaparak, size göre uyarlamalı ve tarih, imza gibi eksiklikleri de tamamladıktan sonra ibraz etmeniz gerekmektedir.

Yaş Büyütme ve Yaş Küçültme Dilekçe Örneği

Aşağıdaki örnek dilekçe üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz. Ayrıca hemen altta dilekçe örneklerine word formatında da temin edebilirsiniz.

Dilekçe Örnekleri Word Formatında

Hem avukatlı hem de bireysel başvurular için olan yaş küçültme yaş büyütme dilekçe örneklerini word formatında bilgisayarınıza indirmek ve düzenlemek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

yaş küçültme yaş büyütme dilekçe örneği (1)

yaş küçültme yaş büyütme dilekçe örneği 1

Yaş tashihi konusu hukuki anlamda çok teknik bir konu olmakla birlikte bu konuda daha önceden hazırlamış olduğumuz Yaş Büyütme Yaş Küçültme Davaları Nasıl Açılır adlı yazımızı okuduktan sonra dilekçe hazırlamanız yararınıza olacaktır. Yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

Sitemizde verilen dilekçe örnekleri tamamen bilgi amaçlı olup, sonradan herhangi bir hak kaybı yaşamamak adına bir avukattan yardım almanız ya da konusunda uzman bir hukukçuya danışmanız yararınıza olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Vodafone Dilekçe Örneği : Şikayet, İtiraz ve İptal İşlemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. MEHMET dedi ki:

  Merhaba. Dava dilekçesini mutlaka arzuhalciden mi yazmak gerekiyor kendimiz yazsak kabul edilir mi?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mehmet bey,
   Dava dilekçesini arzuhalciden veya avukattan yazmak zorunda değilsiniz, sizlerde talebinize uygun dilekçe hazırlayarak ilgili birime verebilirsiniz, bu nedenle sitemizde sizlerin istifadesine sunulmuş yüzlerce örnek dilekçe bulunmaktadır, talebinize uygun dilekçe örneğinden faydalanarak uyarlama yapabilirsiniz.

   1. Mehmet dedi ki:

    Çok teşekkür ederim.

Önceki yazıyı okuyun:
Yaş Büyütme Yaş Küçültme Nasıl Yapılır

Yaş Büyütme Yaş Küçültme Davası Yaş büyütme yaş küçültme davaları olarak açılan yaş düzeltme davaları genelde nüfusa kayıt sırasında ailenin...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016