Yaz Okulu Başvurusu Dilekçe Örneği Nasıl Başvurulur

| , ,

Bugünkü yazımızda siz değerli üniversite öğrencileri arasında yaz okuluna gitmek zorunda kalanlar için Yaz okulu başvurusu nasıl yapılır kısaca anlatarak ve yine bu konuda hazırlamış olduğumuz Yaz okulu başvurusu için dilekçe örneğimizi istifadenize sunacağız.

Yaz Okulu Başvurusu İçin Hazır Dilekçe Örneği : Yaz Okuluna Nasıl Başvurulur
Yaz Okuluna Nasıl Başvurulur

Öğrenciler için kurtarıcı nitelik olan yaz okulu uygulaması her üniversite tarafından uygulanan bir yöntemdir. Bu uygulama sayesinde zayıf olan derslerinizi yükseltebilirsiniz. Yaz okulu uygulamasında açılacak dersleri üniversite yönetimi belirler. Açılan derslerden herhangi biri zayıf ise veya o dersten kalınmış ise yaz okulunda başarı sağlanarak not yükseltilebilir. Yaz okulu normal dönem dersleri gibi verilir. İçerik olarak işlem aynıdır. Fark sadece okul kapandıktan sonra özel olarak verilmelidir. Yaz okulu başvurusu nasıl yapılır noktasından önce hangi derslerden yaz okuluna gitmeye karar vermeniz gerekir. Bu sayede sağlıklı bir sonuç alınabilir.

Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır

Okuduğunuz üniversitenin idari işler bölümüne başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak bazı üniversiteler internet üzerinden online olarak da başvuru kabul etmektedir. Bunun için okuduğunuz üniversitenin web sitesini kontrol edebilir ve duyurular kısmından takip edebilirsiniz. Başvuru işlemelerinde bazı üniversiteler ücret talep edebilirken bazıları da bu hizmeti ücretsiz olarak verebilmektedir. Yaz okulunun içeriği ve ders saati tamamen üniversite idaresi tarafından belirlenir. Başarı sağlanmak isteniyorsa da yaz okulu derslerinden sonraki sınavları geçmeniz gerekiyor.

Yaz Okulu Uygulamasından Kimler Yararlanabilir

Yaz okulu uygulamasından her öğrenci yararlanabilir. Günümüzde dersten kalan öğrenciler yaz okulundan yararlanabilir düşüncesi olsa da notunu yükseltmek isteyen her öğrenci de yararlanabilmektedir. Eğer herhangi bir dersten notunuz düşük ise ve notunuzu arttırmak istiyorsanız yaz okulundan yararlanabilirsiniz. Başarı sağlayarak da notunuzu üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Yaz okulunda devamlılık şartı da aranmaktadır. %80 devamlılık şartını ihlal etmemeniz gerekir. Bundan dolayı yaz okulunda başarı sağlamak isteniyor ise bu ayrıntıya dikkat edilmeli ve çalışmalarınızı buna göre yapmalısınız. Yaz okulunda verdiğiniz dersler mezuniyetiniz de etkiler. Eğer tek dersten kaldı iseniz bunu yaz okulunda verebilir ve mezun olabilirsiniz. Bunun için yaz okulu önem taşıyan noktaların başında gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Muvazaa Davası Nedir Dilekçe Örneği

Okuduğunuz üniversite harici başka üniversitelerin yaz okullarına da katılım sağlayabilirsiniz. Bunun için üniversitenizden yazılı izin istenir. Ayrıca sizden belgeleri de istenen süre içerisinde vermeniz gerekir. Bundan sonra yaz okulu açılan üniversiteden seçtiğiniz derslerden eğitim alabilirsiniz. Tabii ki  bu başvuru işlemleri için yaz okulu başvuru dilekçesine ihtiyacınız vardır. Şimdi sizlere hazır dilekçe örneğimizi de paylaşalım.

Yaz Okulu Başvuru Dilekçe Örneği

Dilekçe hazırlama konusunda sizlerle daha önceden nasıl dilekçe yazılacağını paylaştığımız üzere, bu bilgiler ışığında yaz okulu başvuru sırasında ihtiyacınız olabilecek dilekçe için hazırlamış olduğumuz örneğimiz hemen aşağıda paylaşılmıştır. Dilekçeyi kendinize göre uyarlamanız gerekecek, bunun yanı sıra yaz okulu alacağınız okulun ilave bir talebi var ise bunu da dilekçe içeriğine eklemeniz gerekecektir. Ancak genel itibariyle bu dilekçe işinizi görecektir.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

 

Yaz Okulu Başvuru Dilekçe Örneği
Yaz Okulu Başvuru Dilekçe Örneği

yaz okulu basvuru dilekce ornegi

Verdiğimiz link ile yaz okulu dilekçe örneğimizi PDF olarak indirebilirsiniz.

Önceki Yazı

ÖSYM İtiraz Dilekçe Örneği-Süreç ve Ücreti

Her An Herkese Lazım Olacak Hazır 50 Dilekçe Örneği

Sonraki Yazı

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
ÖSYM İtiraz Dilekçe Örneği-Süreç ve Ücreti

ÖSYM (Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi), öğrencileri sınavla seçme ve yerleştirme işlemlerini yürüten bir kurumdur. YGS (Yüksek öğretime geçiş sınavı)...

Kapat