Yüksek Kredi Notuna En Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar

A+
A-

Kredi notuna göre faiz oranı Avrupa’da çok uzun bir zaman önce uygulamaya konan, sistemle barışık ve bilinçli tüketicileri ödüllendirmeye dayanan bir faaliyettir. Bu faaliyet kapsamında kredi notu diğer tüketici ortalamalarına göre daha iyi durumda olan kişilere çok daha düşük faiz oranlarıyla ya da finansman tahsis ücreti talep etmeden ihtiyaç kredisi sunulabilmektedir.

kredi notuna düşük faiz

yuksek kredinotuna dusuk faiz uygulayan bankalar hangileri

Bu sistemin ülkemize getirilmesi ile yabancı sermayeli ING Bank aracılığıyla olmuştur. Yaklaşık 5 yıldır yüksek kredi notuna düşük faiz veren ING Bank’ın bu stratejisi sorumluluklarını yerine getiren tüketici tabanında hızla yayılmasını sağlayınca QNB Finansbank, Halk Bankası ve Türkiye İş Bankası’da kredi notuna göre faiz belirlemeye başlamıştır.

Sistem çok basit bir şekilde mevcut dönemde var olan en yüksek kredi notunu baz alır ve bazı istatistiksel metotları kullanarak kredi notu puanlarını belirli aralıklara böler. Bu aralıklarda yer alan tüketiciler de kendileri için oluşturulan kredi faiz oranı teklifine tabii olur.

En Düşük Faizle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Tüketicilerin kendilerini sınırlandırmaması adına bazı bankaların düzenlediği dönemsel kampanyalarla yüksek kredi notuna sahip olduğuna bakılmaksızın daha düşük faiz oranıyla kredi kullanabileceğini bilmesinde fayda var.

Bu nedenle bayram öncesi, yeni yıl öncesi, tatil öncesi dönemlerden birisinde bulunuluyorsa ilgili tarihlerin yaklaşmasını ve kredi kampanyalarının düzenlenmesini beklemesinde fayda var. Çünkü çoğu zaman dönemsel bazda düzenlenen bu kampanyalar, yalnızca yüksek kredi notuna sahip olunduğu için yararlanılacak faiz oranından çok daha düşük faiz oranıyla kredi kullanılabilmesine yardımcı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TOKİ Başvurusu İçin Gerekli Belgeler (Kimler Başvurabilir)

Vakıfbank Sonbahar Kredisi – % 1,24 Faiz

48 ay vade ve % 1,24 faiz oranıyla kullanılabilecek Vakıfbank Sonbahar kredisi için şubeye gitmeden de başvuru iletmek mümkün. Gelir belgesi beyanının zorunlu olduğu bu krediden yararlanmak isteyen tüketiciler ne kadar kredi çekebileceğini öğrenmek için KREDI (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Gelir yazıp 5724’e SMS Atabilir.

Atılan SMS’e istinaden çok kısa bir süre içerisinde kredi notuna ilişkin sorgulama yapılacak, gelir doğrultusunda kullanılabilecek en yüksek miktarlı kredi teklifi tüketiciye ulaştırılacaktır. Kredi teklifinin kabul edilmesi halinde en yakın Vakıfbank şubesine giderek kredi başvuru formunu doldurmak gerekir.

Ziraat Kredi Paketi % 1,24 Faiz

48 ay vade ve % 1,24 faiz oranı teklifinde bulunan Ziraat Bankası % 0,5’lik finansman tahsis ücretini ödemek istemeyen tüketicilere % 1,29 faiz oranıyla masrafsız ihtiyaç kredisi imkanı da sunmaktadır. 90 bin TL’ye kadar nakit ihtiyacı için başvuru iletilebilen Ziraat Kredi Paketi için Ziraat Bankası’nın internet sitesinden ya da Ziraat Bankası şubelerinden yararlanılabilir.

Halkbank Kamu ve Özel Sektör Çalışanına Özel İhtiyaç Kredisi – % 1,25 Faiz

Halkbank’ın gelir belgesi zorunluluğu bulunan bu kredisinden yararlanacak tüketiciler % 1,25 faiz ve % 0,5 finansman tahsis ücretli ilk teklifinden ya da % 1,30 faiz ve finansman tahsis ücretsiz ikinci teklifinden yararlanma hakkına sahiptir. 48 ay vade ile 50 bin TL’ye kadar başvuru iletilebilen bu krediden yararlanmak isteyen tüketiciler Halkbank şubelerini ziyaret edebilir.

ICBC Turkey Hesaplı Kredi – % 1,25 Faiz

Esnek ödeme planıyla 48 ay vade ve % 1,25 faiz oranıyla sunulan Hesaplı Kredi’den yararlanmak isteyen tüketicilerin konutlarını ipotek ettirmeleri şartıyla çok daha yüksek limit ve sabit faiz avantajıyla kredi çekmesi mümkün.

yüksek kredi notuna düşük faizli kredi veren bankalar

yuksek kredi notuna en dusuk faizle kredi veren bankalar

ING Bank Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi – % 1,29 Faiz

Findeks kredi notu 1850 ve üzerinde olan tüketicilere % 1,29 faiz oranıyla sunulan ING ihtiyaç kredisi kapsamında:

  • 1800 – 1849 aralığında kredi notu olan tüketiciler % 1,29
  • 1750 – 1799 aralığında kredi notu olan tüketiciler % 1,39
  • 1700 – 1748 aralığında kredi notu olan tüketiciler % 1,49
  • 1600 – 1699 aralığında kredi notu olan tüketiciler % 1,49 faiz oranından yararlanır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TOKİ Dar Gelirli Yoksul Vatandaş Başvuru Şartları Nelerdir

% 0,5 finansman tahsis ücretinin de talep edildiği kredi için hayat sigortası yaptırılması ve gelir belgesi beyan edilmesi de zorunludur.

Fibabanka Yıldız Kredi – % 1,31 Faiz

Fibabanka, kredi notu 1400 ve üzeri olan tüketicilerin % 1,31 faiz oranıyla kredi kullanmasına imkan vermektedir. % 0,5 finansman tahsis ücretinin talep edildiği Yıldız Kredi ile 48 ay vade de 10 bin TL kredi çeken tüketici her ay 298,28 TL taksit, 52,50 TL finansman tahsis, 322,46 TL’lik de sigorta primi ödemelidir.

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar ile ilgili sitemiz üzerinden bilgilere ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Yoksulluk Nafakası Nedir Nasıl Alınır

Toplumumuzda bir çok aile, bazen eşlerin aileleri arasında yaşanan sorunlar, bazen kültür farkları, bazen de ekonomik nedenlerden dolayı boşanmak zorunda...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016