Başarıyla Sonuçlanmış KOBİGEL Proje Örnekleri : 5 Farklı Sektör

A+
A-

KOBİ’lerin ekonomide ki paylarının giderek arttırılmasını sağlamak adına ortaya çıkan KOBİGEL projesi hakkında merak ettiğiniz proje örnekleri ve projeler sağlanan desteklerin neler olduğu konusunda aklınıza takılan soruların cevaplarını sizlere buradan belirtmek istiyoruz.

Öncelikle KOBİGEL projesi kapsamında belirlemiş olduğunuz hedefin tüm detaylarını en ince ayrıntısına kadar araştırmanız gerekmektedir. Hedefiniz hakkında oluşturacağınız bu proje ile birlikte sizlerde artık hedeflediğiniz noktaya doğru yol alma fırsatını bulmuş olacaksınız.

Kobigel ödeme almayı başaran proje örneği

kobigel odeme almayi basaran proje ornekleri

KOBİGEL programında yer alan proje sürelerini, proje destek üst limitlerini ve destek oranlarına bir göz atalım.

Proje süreleri

  • Bilişim teknolojileri alanında hizmet veren KOBİ’lerin proje gelişim süresi en az 6 ay ve en fazla 12 aydır.
  • Proje içerisinde yer alan ve destek üst limiti olarak belirlenen rakamın toplamı 250 Bin TL dir. Bu destekten 100 Bin TL. geri ödemesiz, 150 Bin TL. ise geri ödemeli olarak KOBİ’lere destek olarak sunulmaktadır.

KOBİ’lere kapasite geliştirme desteği

  • Süre olarak yine 6 ay ile 12 arasında destek sunulmaktadır.
  • Geri ödemesiz olarak verilecek miktar 300 Bin TL, Geri ödemeli 300 Bin TL, toplamda verilecek olan rakam ise 600 Bin TL olarak belirlenmektedir.

Girişimcilere İvme

  • Süre olarak 6 ila 12 ay arasında
  • Geri ödemesiz destek limiti 100 Bin TL
  • Geri ödemeli destek limiti 150 Bin TL, toplamda ise 250 Bin TL proje desteği sunulmaktadır.

KOBİGEL proje örnekleri

Şimdi de daha önce KOBİGEL den onay alan proje örneklerinden 5 adet sizlere sunalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İŞGEM ile Nasıl Girişimci Olunur Şartlar Neler?

Deri Giyim ve Aksesuar Satışı

Öncelikle burada iş tanımının yapılması son derece önemlidir. Açacağınız iş fikrinin bütün detaylarını en ince ayrıntısına kadar inceledikten sonra işletmenizi gönül rahatlığı ile açabilirsiniz.

Samsun’da KOBİGEL desteği ile deri giyim ve aksesuar satışı yapan arkadaş bu işte başarılı olma şansını yakalamıştır. Projesinde sunduğu bütün detaylar kabul edilerek bu konuda KOSGEB’in sunduğu destek hizmetlerinden faydalanma şansını bulmuştur.

Kombi ve Petek satışı

Girişimci Hakan isimli arkadaşın Kocaeli’nde açmış olduğu Kombi ve Petek satışı yaptığı işletmesi de dikkat çeken KOBİGEL projeleri arasında yer almaktadır. Özellikle son yıllarda oldukça fazla talep olan bu alanda açtığı işletme bu alanda örnek projeler arasında girmektedir.

Elektronik ve yedek parça

2014 yılında bu alanda hizmet alan girişimci Onur Sevin’de KOBİGEL destek projesi sayesinde açmış olduğu Elektronik ve yedek parça işletmesi ile örnek projeler arasında yer almaktadır.

Sonucu başarı ile biten kobigel proje örekleri ve 5 ayrı sektör

basariyla sonuclanmis kobigel proje ornekleri 5 farkli sektor

Optik ve Gözlük

Vacit Diliballı isimli işletmecide Optik ve Gözlük alanında açmış olduğu projesi ile hizmetlerine devam etmektedir. İzmir Susuzdede’de bulunan işletmesi KOBİGEL proje destekleri arasında yer almaktadır.

Kuru incir işletmesi

Aydın’ın İncirliova ilçesinde bulunan Kuru incir işletmesinin sahibi Muhammet Barutcu’da KOBİGEL projesi sayesinde işletmesini büyütenler arasında yer almaktadır.

Sitemiz üzerinden KOBİGEL Devlet Desteği ve diğer destekler konusunda bilgilere ve çok sayıda dökümana ulaşabilirsiniz.

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Babalık Davası Dilekçesi Örneği : Anlatım ve Hazır Dilekçe

Babalık davası, evlilik dışı doğmuş olan çocuğun babasının tespitine yönelik olarak açılan davayı ifade etmektedir. Babalık davasında mahkeme bütün delilleri...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016